Минулого вікенду у Львові стартував масштабний проект «Арт Куб», презентований Арт-простором Едем та громадською організацією «Вільні». Уже імениті художники та ще невідомі, але перспективні митці Західної України, залюблені у сучасне мистецтво, впродовж двох днів на головній алеї парку ім. Б. Хмельницького демонстрували багатоскладову інсталяцію, оздоблену інтерактивною підсвіткою та провели кількагодинний однойменний перформанс на підтримку дійства.
«Людина – творець сучасного інформаційного простору. Руйнуючи себе – людина-Творець створює зовнішній світ, руйнуючи його – знову відтворює себе. Саме тому основною ідеєю перфомансу, який ми показали, є конфлікт зовнішнього і внутрішнього світів людини-Творця, їх протистояння», – каже ідейна натхненниця інсталяції Ольга Філатова. Ольга Філатова Віктор Проданчук, уже знаний львівський художник-скульптор, вважає такий проект дуже цінним, адже окрім об’єднання цілої низки митців, у ньому твориться діалог з людиною, яка, на думку автора, завжди має вибір: руйнувати світ чи створювати себе через нього, продукуючи прекрасне і позитивне.
Віктор Проданчук «Ми створили з товаришем Артемом Коловоротом цей проект «Мертві і живі – психологічний портрет». Це Ван Гог, Енді Воргхол, Егон Шіле з Жан-Мішель Баскієм. Ці художники давно всі померли, але їхні твори – на часі, вони викликають бурхливі обговорення, продаючись на найвідоміших світових аукціонах.
Я думаю, що у львів’ян та гостей цей проект народив різні емоції: у когось – позитив і добро, когось наштовхнув на креативні роздуми і, я сподіваюсь, на мрії творити щось своє, автентичне», – каже митець. «Для нас важливим аспектом цього проекту є комунікація, бесіда і з художниками, і з глядачами одночасно», – захоплено діляться враженнями учасники Аrt Кубу.
Макар Москалюк Макар Москалюк, молодий і креативний художник, називає свої серії робіт контраверсійними. «Я представив тут 4 полотна, дві серії робіт. Перша серія – «Двері». Двері є символом того, що кожна людина “там за дверима” має своє тепло, багатство, задуми, які тримає всередині. Ці настрої, емоції, відкриваються не для усіх… Інша серія робіт – це «Початок». Такий собі місяць, це абстрактні роботи. Кожен може там знайти те, що хоче побачити».
Лесь Панчишин Зафіксувати візуально мистецьку акцію за допомогою дрона, а фактично створити ще один аспект проекту – відео-арт, взявся Лесь Панчишин, художник, чиї 9 робіт вже побачили у світі, але у «Арт Кубі» вони також знайшли і своє місце, і свій новий зміст. «Мета арт-фундації – поширювати талант молодих художників, а не тільки представляти відомих. Розвивати молодь і взагалі підтримувати західноукраїнське мистецтво. Захоплює нестандартна подача проекту, вона мені імпонує, а вночі наш Аrt Куб виглядає взагалі фантастично».
Це один з перших проектів у Львові, який справді підтверджує статус міста як культурної столиці України. Організатори проекту не збираються зупинятися і вже зібрали на пленер в Арт-просторі Едему цілу плеяду сучасних митців з усієї України. Як зауважила Ольга Філатова, художники творитимуть на тему «Мій рай на землі», та впродовж усього часу визначатимуться, чи обирати нові акценти, нову динаміку і творити нову дійсність для наступних поколінь.
Будь щасливим в цю мить. Ця мить і є життя.
Концепцію 12+ на даний час призупинено. Ви можете відпочивати в Країні Едем з дітьми будь-якого віку, проте діють певні обмеження. За деталями просимо звертатися у відділ бронювання або до свого персонального менеджера.